CS:GO Türkiyeye Sunucu Kurun

Türkiye'deki oyunseverler Twitter'da, Silikon Vadisi eski yöneticilerinden olan Dr. Taylan Yıldız ile Türkiye E-SpFederasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir'in liderliğinde bir hashtag çalışması başlattılar. Oyuncular artık, seslerinin duyurulmasını ve Valve'ın Türkiye'ye CS:GO sunucusu kurmasını istiyorlar.


Ülkemizdeki Twitter kullanıcıları, sabah saatleri itibarıyla dikkat çekici bir gündem maddesini trend konulardan bir tanesi haline getirdiler. "#ValveComeToTurkey" olarak karşımıza çıkan bu maddesiyle ilgili atılan tweetlerde, video oyun devi Valve'ın Türkiye'ye gelmesi için talepte bulunuluyor. Peki Twitter Türkiye gündeminde neden böyle bir gündem maddesi var? Oyunseverler, Valve'dan tam olarak ne istiyorlar?


Valve'ın en popüler oyununun Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) olduğunu hepimiz biliyoruz. 2012 yılında piyasaya sürülen oyun, o yıllar için e-sporun temellerini attı. Ayrıca her ne kadar hile yüzünden isyan ediliyolsa da oyuncular, bu oyundan bir türlü vazgeçemediler. Elbette bu durum, ülkemizde de geçerli ve hal böyle olunca da ülkemizdeki oyuncular, artık seslerinin duyulmasını istiyorlar.